Dzień I
Wycieczka Nr I

„Wycieczka zachodnią częścią Szlaku Szumów”

    Wycieczka piesza, szlakiem koloru niebieskiego; wyruszamy spod dworca PKP w kierunku na zachód. Za szkołą skręcamy w lewo na południe aż do Rzeki Jeleń. Z biegiem rzeki ciągle niebieskim szlakiem do Kościółka - zwanego też Zamczyskiem. Jesteśmy tutaj po około 2 godzinach. Na łące zmieniamy kierunek na wschód i przechodzimy przez mostek(1).. Jeżeli dobrze rozejrzymy się to zobaczymy miejsce, gdzie Rzeka Jeleń wpada do Tanwi.

            (1) Mostek  na rzece

Dalej poruszamy się szlakiem niebieskim (proszę nie trzymać się już  odchodzącego w prawo szlaku czarnego). Po 0,5 godzinie dochodzimy do polany  przy „Rezerwacie Nad Tanwią”(2).

   

 

(2) „Rezerwat nad Tanwią” – rezerwat leśno krajobrazowy obejmuje odcinki koryt Tanwi i jego dopływu Jelenia z charakterystycznymi szumami czyli progami skalnymi. W okolicy miejscowości Rebizanty , na odcinku 300 m jest ich aż 24.

 


Na północnej stronie Tanwi szukamy szlaku żółtego. W przeciągu 45 minut możemy nim wrócić spowrotem. Napotykamy po raz drugi oglądany wcześniej Wodospad na Rzece Jeleń(3) o wysokości około 1,5 m.  Stąd już tylko 20 minut do Suśca.

 

 

(3) Wodospad na Rzece Jeleń 

 

 

 

 

Piękna, czysta, źródlana woda Roztocza

 

 

Mapa  wycieczki Nr I


(dł. trasy 12,5 km, w tym 2,8 km wzdłuż szosy asfaltowej).

dalej powrót