10 listopada 2021

Powstaje strona o domenie roweremporoztoczu.pl

 

Rozpoczęły się prace nad stroną o domenie www roweremporoztoczu.pl. Będzie to jeszcze jedna forma promocji ruchu rowerowego na Roztoczu oprócz istniejących już na rynku:

 1. map i przewodników w formie papierowej
 2. portalu traseo.pl (z 74 trasami)
 3. funkcjonującej mobilnej mapy off-line o nazwie  „Rowerem po Roztoczu” którą można pobrać w aplikacji Traseo po jej zainstalowaniu ze strony  https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.traseo2  lub ze Sklep Play.

Celem  przedsięwzięcia  jest  rozwój firm w oparciu o  turystykę rowerową. Zadaniem strony jest przedstawienie  pod jednym adresem, pełnych i uporządkowanych informacji na temat: tras, atrakcji, obiektów z działalnością gospodarczą i ich produktów.

Prezentacja atrakcji o charakterze niekomercyjnym na tej stronie będzie bezpłatna, natomiast  indywidualnych obiektów komercyjnych przy niewielkim jednorazowym wkładzie ok. 50 zł  i roczną opłatą abonamentową ok. 5 zł brutto/obiekt.

 1. Strona umożliwi wybór tras podzielonych pod względem przynależności do gminy.
 2. Gminy zostaną ułożone w kolejności alfabetycznej, a trasy w nich wg numerów.
 3. Trasy danej gminy zostaną przedstawione w postaci nałożonych na siebie śladów, a po wybraniu konkretnej zostanie przedstawiony jej ślad GPS, z dodanym opisem i małą galerią: atrakcji, oraz obiektów usługowych,  położonych nieopodal tej trasy.
 4. Strona zostanie dostosowana do urządzeń mobilnych (na smartfony), która umożliwi też lokalizację względem śladów GPS.

W swej strukturze zawierać będzie dodatkowo:

 1. Dużą galerię, umożliwiającą filtrowanie atrakcji pod względem ich rodzaju
 2. Wykaz obiektów prowadzących turystyczną działalność gospodarczą z podziałem na charakter usług
 3. Mapę Roztocza z obszaru obejmującego wszystkie 74 trasy rowerowe 11 gmin (być może do programu dołączy Szczebrzeszyn),
 4. Pliki pdf materiałów z cyklu „Rowerem po Roztoczu”.

Późniejszy rozwój strony zależeć będzie od zainteresowania. Strona ruszy najpóźniej w lutym 2022 r.
Proszę o uwagi i podpowiedzi na adres Roztoczańskiego Stowarzyszenia Agroturystycznego w Suścu: e-mail: stowarzyszenie@susiec.com.pl.
W załączeniu kilka zdjęć atrakcji z gmin biorących udział w programie „Rowerem po Roztoczu”.