22 sierpnia 2017

Dożynki Gminno-Parafialne za nami

20 sierpnia 2017 przy remizo świetlicy OSP w Ciotuszy Starej odbyły się Dożynki Gminno-Parafialne.

[GALERIA ZDJĘĆ] fot. Piotr Najda i Krzysztof Łagowski

Obchody rozpoczęły się przemarszem korowodu na plac dożynkowy.
Następnie odprawiona  została Msza Św., po której odbyła się część oficjalna z  wystąpieniem Wójta Gminy Susiec i zaproszonych gości.
W części artystycznej wystąpiły zespoły śpiewacze z terenu gminy Susiec, mieszkańcy z Ciotuszy, Orkiestra Dęta z Łosińca, Zespół artystyczny „Harmonia” z Tomaszowa Lubelskiego, Kapela Zwierzyniecka.
W trakcie uroczystości komisje rozstrzygnęły konkurs na wystawy przy posesjach oraz konkurs na wieniec dożynkowy.
Dodatkową atrakcją były: stoiska z potrawami regionalnymi, z wyrobami rękodzielniczymi i wesołe miasteczko.
W uroczystości wzięła również Lokalna Grupa Działania Roztocze Tomaszowskie, której przedstawiciele udzielali informacji nt. możliwości uzyskania dofinansowania. Stowarzyszenie zorganizowało również konkurs z nagrodami.
O godz. 20:00 – odbył się koncert zespołu TEX, po którym wystąpił zespół „Vykrutasy” z Ukrainy.
Niestety ze względu na deszcz i bezpieczeństwo występujących nie wystąpił zapowiadany zespół PRYZMAT. Impreza została zakończona ok. godz. 21:30.
Mimo zapowiadanych przez meteorologów bardzo złych prognoz pogodowych, do godzin wieczornych nie padał deszcz. Dziękujemy organizatorom, mieszkańcom i wszystkim osobom, które zaangażowały się w to atrakcyjne lecz  niełatwe do wykonania przedsięwzięcie.
Impreza przyciągnęła rzesze uczestników i ponownie zintegrowała środowisko przy wspólnej pracy i świętowaniu.
Szczegółowy przebieg dożynek i wyniki konkursu ukażą się niebawem na stronie http://gok.susiec.pl/news.php?readmore=530.