18 marca 2021

Modny wypoczynek na Roztoczu.

Modny wypoczynek na Roztoczu.

Szybkim krokiem zbliża się lato. Warto pomyśleć o wypoczynku. Mimo chwilowych zaostrzeń, wraz ze słońcem Covid-19 ucichnie. Pewnie jeszcze długo będziemy borykać się z tą nową, trudną sytuacją, ale szukając bezpieczeństwa i kontaktu z naturą wydaje się, że Roztocze jest idealne. Duże tereny leśne, największe w Polsce nasłonecznienie, oraz nieduże zaludnienie to czynniki, które sprzyjają wypoczynkowi.

Szczególnym miejscem do uprawiania turystyki aktywnej jest znana w Polsce Gmina Susiec. Przez jej obszar przebiega ponad 100 km szlaków pieszych, tyleż samo rowerowych w tym Szlak Green Velo, oraz ścieżka rowerowa o długości 20 km. Na jej terenie odbywają się też spływy kajakowe, które kończą swój bieg przed popularnymi Szumami – wodospadami na rz. Tanew. Pagórkowaty teren sprawia, że przemieszczanie się nie jest zbyt trudne, ani też nudne. Przepiękne krajobrazy, wielość rezerwatów i atrakcyjnych miejsc jak: zalew w Majdanie Sop., kamieniołom w Nowinach, wieża widokowa w Suścu, Muzeum Pożarnictwa w Oserdku, ciekawe zabytki oraz rozległa Puszcza Solska sprawiają, że wypoczynek w Gminie Susiec to dobry wybór.

Zachęcającym czynnikiem dla rowerzystów i piechurów są też opracowane trasy, które udostępniane są w postaci map i przewodników. Bezpieczne poruszanie się po leśnym terenie Roztocza gwarantuje też darmowa aplikacja, pozwalająca na poruszanie się wzdłuż wyznaczonych śladów GPS.

Gmina Susiec to też miejsce z rozbudowaną bazą turystyczną. Ośrodki wypoczynkowe oraz mniejsze obiekty, w tym agroturystyczne oferują ok. 2000 miejsc. Wiele z nich gwarantuje wysoki standard i bezpieczeństwo przed Covidem-19. Przy ich wyborze warto zapoznać się z stroną www.susiec.com.pl, która przedstawia ofertę 45 obiektów noclegowych oraz wiele informacji turystycznych. Warto pospieszyć się z rezerwacją, bo opierając się na doświadczeniach z uprzedniego roku, można stwierdzić, że tuż przed sezonem wolnych miejsc już nie będzie. Wczesną wiosną oferowane są jeszcze w dobrych cenach.

Wybór Gminy Susiec to strzał w dziesiątkę.