28 marca 2018

Roztocze na targach turystycznych w Katowicach

Roztocze na targach turystycznych w Katowicach

W dniach 23-25 marca 2018 r. Roztocze było promowane na Międzynarodowych Targach Turystyki, Spa, Sprzętu Turystycznego i Żeglarskiego „GLOBalnie” w Katowicach.

[FOTOGALERIA] fot. K Łagowski

Na stoisku Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego promowały się wszystkie regiony tego województwa. Roztocze reprezentowane było przez pracownika wydelegowanego przez Urząd Gminy Susiec Krzysztofa Łagowskiego, wstępującego jednoczenie w imieniu: Roztoczańskiego Stowarzyszenia Agroturystycznego w Suścu, Stowarzyszenia Kwaterodawców Miasta i Gminy Zwierzyniec, Krasnobrodzkiego Stowarzyszenia Turystycznego i LOT Roztocze w Tomaszowie Lubelskim.
Dobrze przygotowane materiały w postaci: nowo-wydanego przewodnika pt. „Roztocze i Zamość”, przewodnika „Rowerem po Roztoczu”, przewodnika i map o Gminie Susiec oraz biuletynu Magiczne Roztocze cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Trochę szkoda, że oprócz pojedynczych ulotek wydawanych przez indywidualnych przedsiębiorców nie było więcej materiałów ukazujących Roztocze jako region.

Budujące jest to, że istniejące stowarzyszenia na terenie Roztocza potrafiły się zjednoczyć i wspólnie wydać przewodnik oraz wystąpić na targach. Materiały te były prezentowane również na targach: 16-18 marca w Łodzi i w tym samych dniach co Katowickie w Toruniu. Roztocze reprezentowali tam Wojciech Popko i Andrzej Kudlicki.
Promocję Roztocza wspiera również Miasto Zamość i LOT „Zamość i Roztocze” poprzez wykupienie stoisk i delegowanie swoich pracowników, którzy współpracują z reprezentantami Roztocza.

Przed nami targi w Gdańsku, Kielcach, Szczecinie, Chorzowie, Lublinie i jesienią w Warszawie, gdzie stoiska są już zamówione przez Urząd Marszałkowski WL. Może warto zjednoczyć siły podmiotów z Roztocza i na nich zaistnieć.