Poziom trudności: łatwy Dystans: 34,4 km Czas przejazdu: 1h 49min
Przewyższenia: 100,34 m Ilość zejść: -789,4 m Lokalizacja: Susiec
11 lipca 2018

Trasa nr 2 „Do Narola”
Długość trasy – 34 km, nawierzchnia: asfalt – 25 km, szuter – 7 km, droga piaszczysta – 2 km. Stopień trudności – średnia. Zalecany typ roweru – górski. Na trasie można zobaczyć: rezerwat Nad Tanwią, młyn w osadzie Młynki, kościoły w Narolu i Lipsku, pałac Łosiów w Narolu, kościół w Łosińcu.

0,0 km – z Suśca wyruszamy szosą w kierunku Tomaszowa Lub., by zaraz po wjeździe do lasu odbić na południe, w stronę Cieszanowa.

3,0 km – parking w Rebizantach. Stąd można udać się do oddalonych o 1 km „szumów”, czyli wodospadów w rezerwacie Nad Tanwią. Z parkingu wyruszamy na południe i za mostem na Tanwi skręcamy w lewo, w asfaltową drogę do miejscowości Huta Szumy. Zauważymy żółte znaki pieszego Szlaku Południowego, którymi będziemy się kierować aż do Narola.

6,3 km – za Hutą Szumy, zgodnie ze znakami żółtymi odbijamy w prawo do lasu. Pokonujemy trudny dla rowerów, miejscami piaszczysty odcinek drogi długości 2 km. Z czasem pojawia się lepsza, żwirowa droga.

11,0 km – skręcamy w lewo i przez wąski mostek przedostajemy się do osady Młynki. Nadal jadąc szlakiem żółtym, dotrzemy do centrum Narola.

14,0 km – na rynku w Narolu należy przeciąć ruchliwą drogę relacji Bełżec – Jarosław. Opuszczamy rynek drogą w kierunku Werchraty. Objeżdżamy szosą przez dawne miasto Lipsko (kościół, wały obronne, cmentarz wojenny), następnie wieś Lipie, by obok pałacu Łosiów w Narolu skręcić w prawo, ku Podlesinie.

21,0 km – za przejazdem kolejowym w Podlesinie skręcamy w lewo i jedziemy czerwonym Centralnym Szlakiem Rowerowym Roztocza, który na tym odcinku pokrywa się ze szlakiem Green Velo. Przez miejscowość Maziły docieramy do Łosińca.

27,0 km – w Łosińcu zwraca uwagę drewniany kościółek (dawna cerkiew) oraz duże źródła Potoku Łosinieckiego (Olszanki). Obok cmentarza wojennego z 1939 r. skręcamy w lewo i przez Wólkę Łosiniecką wydostajemy się na główną szosę, a nią w prawo, do przejazdu kolejowego.

31,2 km – w odległości 500 m za przejazdem skręcamy w lewo do miejscowości Rybnica, pozostawiając przy głównej szosie oznakowania szlaku czerwonego i Green Velo. Po przejechaniu przez wieś odcinka

1,5 km, droga wyprowadzi nas przez Potok Łosiniecki z powrotem na asfaltową szosę ze ścieżką rowerową. Po przejechaniu 1 km skręcamy w prawo
i obok MOR Green Velo docieramy do stacji PKP.

34,0 km – stacja PKP Susiec.

Ładownie mapyproszę czekać...