Poziom trudności: łatwy Dystans: 34,5 km
Przewyższenia: 82m Ilość zejść: -1 051m Lokalizacja: Susiec
11 lipca 2018

Trasa Nr 3 z Suśca „NA CZARTOWE POLE”

Długość trasy – ok. 33 km, nawierzchnia: asfalt – 27 km, szuter – 1 km, droga gruntowa – 4,5 km, droga piaszczysta – 0,5 km, Stopień trudności – trudna, zalecany typ roweru – górski. Na trasie można zobaczyć: cmentarz wojenny z 1939 r. oraz drewniany kościół (dawną cerkiew) w Łosińcu, zabytkowy młyn wodny w Ciotuszy Nowej, zalew i zabytkowy kościół w Majdanie Sopockim, wodospady na Sopocie w Nowinach i w rezerwacie Czartowe Pole, kamieniołom w Nowinach, cmentarz wojenny w Błudku, Muzeum Pożarnictwa w Oseredku.

0,0 km – z Suśca wyjeżdżamy w kierunku Tomaszowa Lub., na krzyżówce z szosą do Cieszanowa udajemy się na wprost.

1,0 km – odbijamy z szosy w prawo, do Rybnicy, następnie przejeżdżamy przez most na Potoku Łosinieckim, by po 1,5 km opuścić tę miejscowość, powracając na szosę. Jedziemy dalej szlakami czerwonym oraz Green Velo przez Wólkę Łosiniecką do Łosińca.

6,6 km – w Łosińcu możemy zwiedzić cmentarz wojenny z 1939 r. oraz podjechać w prawo, do drewnianego kościoła (dawnej cerkwi z 1797 r.). Wracając, koło cmentarza kierujemy się szosą na wprost, tj. na północ, do miejscowości Zawadki, następnie na zachód przez Kunki do Ciotuszy Nowej.

15,1 km – docieramy do zachodniego krańca Ciotuszy Nowej, gdzie przy kościele i zabytkowym młynie pojawia się niebieski szlak rowerowy łączący Majdan Sopocki I z Krasnobrodem. Tu skręcamy na południe, wspinamy się pod górę, by po 300 m, zgodnie z oznaczeniami niebieskiego szlaku, odbić w prawo, w gruntową, polną drogę prowadzącą na szczyt, a następnie w dół do lasu. Ten krótki odcinek gruntowej drogi po deszczu staje się błotnisty. Podążamy gruntową drogą, obok przysiółka Kędrawka, wzdłuż głęboko wciętej doliny Sopotu. Dalej po betonowych płytach jedziemy do Majdanu Sopockiego I.

18,6 km – udajemy się przez most na zalewie do Majdanu Sopockiego II, następnie koło kościoła i przez las zieloną Trasą Rowerową Ziemi Józefowskiej na Roztoczu do Nowin, gdzie na rzece Sopot można zobaczyć charakterystyczne wodospady. Trzymając się nadal zielonego szlaku, docieramy do rezerwa-tu Czartowe Pole, przy którym usytuowana jest stacja MOR Green Velo.

24,0 km – z parkingu przy Czartowym Polu udajemy się szosą na wschód. Jedziemy ok. 8 km najpierw przez las, następnie przez Oseredek, mijając Muzeum Pożarnictwa.

33,1 km – stacja PKP w Suścu.

Ładownie mapyproszę czekać...