30 lipca 2021

Zakładamy Grupę Rowerową

 

GALERIA Z WYCIECZEK ROWEROWYCH – poniżej tekstu

9.08.2021 r.

Na wycieczkę w poniedziałek 9 sierpnia 2021 r. zgłosiły się dwie osoby. Ponieważ zgadaliśmy się o koniach wymyśliliśmy trasę do Stadniny w Polance Horynieckiej. Trasa: Susiec, Narol, Jędrzejówka, Huta Złomy, Złomy Ruskie następnie przez las w tym przez rezerwat „Źródła Tanwi” do staniny. Długość trasy w jedną stronę ok. 20 km. Droga dobra, wzniesień prawie nie ma. Nie jesteśmy pewni drogi do samej stadniny, ale słyszeliśmy że prawie cała asfaltowa.
Start o godz. 14:00 ze stacji PKP w Suścu.
Towarzystwo mile widziane.

8.08.2021 r.

Niedziela wycieczki nie było.

7.08.2021 r.

W sobotę 7.08.2021 r. wyruszyliśmy ponownie w pięcioosobowym składzie. Skorygowaliśmy lekko trasę na: Paary, Narol Wieś, Podlesina, Maziły, Łosiniec, Zawadki, Kunki, Łasochy, Łuszczacz by przez pola z pieca na łeb zjechać do Ciotuszy Nowej. Dalej przez górę do Kędrawki, Majdanu Sopockiego Pierwszego, Drugiego i zielonym szlakiem dojechaliśmy do Nowin. Po obejrzeniu wodospadów na Sopocie ruszyliśmy w kierunku Borowych Młynów z zamiarem skrócenia drogi po płytach jumbo w kierunku Suśca. W połowie drogi mieliśmy dość tych płyt i odbiliśmy w gruntową drogę, którą nie bez problemów dojechaliśmy do drogi Borowe Młyny – Susiec. Po dotarciu do mety wyszło 60 km. Nie wszyscy dojechali do końca – kobiety odłączyły się w Łosińcu., a w końcówce Sławka wezwały obowiązki. Pełną pętlę zaliczyło dwóch. Mimo że trasa była trudna i długa, to dała wiele satysfakcji. Na polach pomiędzy Łuszczaczem a Ciotuszą Nową czuliśmy się jak odkrywcy ziem nieznanych.

6.08.2021

Zła pogoda. Niestety nikt nigdzie nie pojechał.

————————————————————–

5.08.2021 r.

Wróżą duże prawdopodobieństwo opadów bliskie 100%, a dalej jak u Hitchcocka „już tylko gorzej”.
Nie jedziemy.

—————————————————————

4.08.2021 r.

Zdobyliśmy Wapielnię. W dniu 4 sierpnia 2021 r. wyruszyliśmy o godzinie 17:00 na trasę „Na Wapielnię”. Miało być  ok. 36 km https://www.traseo.pl/trasa/rowerem-po-roztoczu-susiec-nr-4-na-wapielnie. Ponieważ było nas troje i zapowiadali burzę  skorygowaliśmy przebieg i długość trasy do 28 km. Pojechaliśmy w jedną stronę przez Łasochy do Łuszczacza, a z Wapielni wróciliśmy przez Ulów. Po drodze maliny, porzeczki i dojrzałe jeżyny – pycha. Ciemne i jasne chmury tworzyły piękne krajobrazy. Mamy szczęście do pogody. Tu i tam spadły krople ale nie na nas. O atmosferze na wycieczce i urokach naszego terenu świadczy załączonych 6 zdjęć w 8 i 9 wierszu galerii (pod tekstem)

—————————————————————-

3.08.2021 r.

Cudowna wycieczka. Pogoda wymarzona i wesołe towarzystwo. Niech żałuje kogo nie było.
Od Rudy Różanieckiej jechaliśmy cały czas prosto na zachód asfaltową drogą z małym uskokiem (na 14 kilometrze) w prawo i po 50 m w lewo na i znowu na wprost. Dostaliśmy się do drogi z płyt jumbo (18 km), która zmieniła się w szutrową i znaleźliśmy się w Borowych Młynach (22 km). Mieliśmy wracać niebieskim szlakiem do Suśca jak wskazuje trasa „Czwartą Linią” , ale pojechaliśmy drogą do Błudka i przez Oseredek wróciliśmy do Suśca (wyszło 36 km). Tempo było wycieczkowe – 2,5 godz. Kilka zdjęć dodano do Galerii poniżej tekstu.

—————————————————————

2.08.2021 r. Niestety wycieczkę odwołano

Ze względu na to, że chętni nie dołączają w trakcie jazdy, tylko ruszają z Suśca, zamiast dotychczasowego kółka  będzie  objazd  tras z cyklu  Rowerem po Roztoczu położonych na terenie gminy Susiec. Na początek została wybrana trasa Czwartą Linią https://www.traseo.pl/…/rowerem-po-roztoczu-susiec-nr-8… . Trzeba sprawdzić zmieniony odcinek. Długość standardowa – 33 km. Trasa prowadzi lasami Puszczy Solskiej więc o dołączaniu do grupy raczej nie mam mowy.
—————————————————————-

1.08.2021 r.

Pojechaliśmy zapowiadaną trasą Susiec, Łosiniec, w Kunkach skręciliśmy do Łasoch, dalej do Łuszczacza, Róży i do Ciotuszy Nowej. Ze względu na zbierające się ciemne chmury ruszyliśmy pod górę do Majdanu Sopockiego i przez Oseredek wróciliśmy do Suśca. W jednym miejscu nałożyliśmy w drugim niewiele skróciliśmy wyszło około 32 km. Czasu zeszło nam więcej: rower górski, zdjęcia, pogaduszki. Widoki piękne. Żniwa w pełni. Jak dojechaliśmy do Suśca zaczęło lać. Ma się to szczęście.
—————————————————————-

31.07.2021 r.

Pogoda pod psem. Zdjęcia wyjdą byle jakie , nie jadę. Do zobaczenia jutro  1 sierpnia,  Susiec, godz. 18:00

—————————————————————

30.07.2021 r.
Drugi dzień objazdu gminy Susiec zaliczony. Było dwóch.
Osiągnięte międzyczasy:

 • Susiec start 18:00
 • Rybnica – Potok Łosiniecki 18:09
 • Kościół w Łosińcu 18:24
 • Ciotusza Nowa – młyn i zalew 18:48
 • pola pomiędzy Majdanem Sopockim Pierwszym a Oseredkiem 19:07
 • Źródła – Źrąbek w Suścu 19:20
 • Susiec PKP meta 19:28.

Nowe zdjęcia na https://www.traseo.pl/trasa/kolo-i .

—————————————————————

29.07.2021 r.

Pierwszy wyjazd odbył się  29.07.2021 r. Wystartowały z Suśca trzy osoby: Sylwia Hurkała, Marek Ornarowicz i Krzysztof Łagowski. Po 3 kilometrach w Rybnicy  dołączyła Natalia Bondyra.

Aby ułatwić innym dołączenie do jadącej  grupy podano pierwsze przybliżone czasy:

 • Start z Suśca – 18:00,
 • Rybnica – 18:09,
 • Łosiniec kościół – 18:24,
 • Kunki świetlica – 18:38,
 • Ciotusza Nowa – kaplica – 18:57,
 • Ciotusza Stara świetlica – 19:03,
 • Majdan Sopocki most na zalewie – 19:13,
 • tory PKP k. Oseredka – 19:25,
 • Susiec PKP – 19:45.

————————————————————–

28.07.2021 r.

Trwa poszukiwanie osób, które chciałyby stworzyć grupę rowerową do jazdy po okrężnej trasie, dookoła Gminy Susiec. Proponowana trasa na początek to: 30 kilometrowa pętla: Susiec, Łosiniec, Zawadki, Kunki, Ciotusza Nowa, Ciotusza Stara, Majdan Sopocki Drugi, Majdan Sopocki Pierwszy, Oseredek, Susiec. Szkic trasy https://www.traseo.pl/trasa/kolo-i . Wzniesień praktycznie żadnych, cała droga asfaltowa.

Zamysł polega na tym, że każdy może dołączyć do jadącej grupy w momencie gdy przejeżdża przez jego miejscowość. Może on wrócić po wykonaniu całego koła, ale może odłączyć się od grupy i zawrócić bądź skrócić trasę.

Celem jest: podniesienie kondycji, stworzenie grupy towarzyskiej, poznanie terenu Gminy Susiec a dalej może ościennych gmin. Są wytyczone trasy w materiałach „Rowerem po Roztoczu” https://susiec.com.pl/susiec-informator-turystyczny/ i nic tylko z nich korzystać. Nikt nie musi jechać każdego dnia, ważne aby koło się kręciło.

Na początek do 2 tygodniowej jazdy zadeklarował się Krzysztof Łagowski. Później zależy to od pozostałych uczestników. Informacja o ewentualnych zmianach trasy lub godzinie wyjazdu będzie podawana na tej stronie, w tym samym artykule, w przeddzień,  do godz. 22:00.

 • Drugi start 30.07.2021 r, godz. 18:00 Stacja PKP w Suścu – tą samą drogą.
 • 31.07 planowane jest z odbicie w Kunkach przez Łasochy do Łuszczacza, przez Różę, do Ciotuszy Nowej. Dalej tak jak było.

Przed wyjazdem należy naoliwić łańcuch, napompować i dokręcić koła,  sprawdzić hamulce, zabrać wodę i odblaskowe lampki.

Zapraszamy mieszkańców okolicznych miejscowości jak i wypoczywających turystów.

 

GALERIA Z WYCIECZEK ROWEROWYCH (fot. K. Łagowski, S. Hurkała)