23 kwietnia 2020

Gmina Susiec na Roztoczu – idealne miejsce na wypoczynek

Po trudnym okresie funkcjonowania zakazu w poruszaniu się w miejscach publicznych i długotrwałym przebywaniu w domach, już dzisiaj wielu z nas planuje ucieczkę z miejsca zamieszkania. Jak tylko zostaną zniesione obostrzenia związane z zapobieganiem rozprzestrzeniania się koronawirusa można spodziewać się fali krótkoterminowych wyjazdów ludności z miejskich aglomeracji. W większości przypadków celem staną się tereny przyrodnicze. Roztocze wydaje się do tego miejscem idealnym. To tutaj znajdują się olbrzymie połacie lasów Puszczy Solskiej z pięknymi i nie zatłoczonymi szlakami turystycznymi. Są też miejsca popularne, których uroki przyciągają wielu turystów i które najlepiej podziwiać w dni powszednie. Najciekawszymi z nich są: 17-kilometrowy Szlak Szumów wiodący przez powszechnie znany rezerwat ”Nad Tanwią” oraz szlak Krawędziowy biegnący przez rezerwat „Czartowe Pole”. To znane miejsca często nazywane Roztoczańskimi Szumami, które w 2018 r. otrzymały tytuł laureata w konkursie na „7 cudów Polski”. Ich nazwa pochodzi od szumiącej wody na wodospadach rzek Tanew i Sopot. W upalne dni tworzą chłodzącą bryzę a połyskujące w niej słońce niepowtarzalny klimat.

Zalew w Majdanie Sopockim

Roztocze to też charakterystyczne krajobrazy poprzeplatanych ze sobą pól, lasów i małych wiosek. Wyjątkowo pięknymi są też: Zalew w Majdanie Sopockim, Kamieniołomy w Nowinach, najwyższe wzniesienie Roztocza Środkowego – Wapielnia, wieża widokowa w Suścu. Ich urok można poznać wędrując pieszo lub na rowerze. Na terenie Gminy Susiec znajduje się szczególnie rozbudowana sieć szlaków turystycznych. Całkowita ich długość to 113 km szlaków pieszych i 128 km rowerowych, w tym biegnący przez nią atrakcyjny Szlak Rowerowy Polski Wschodniej „Green Velo”. To wyjątkowe miejsce do odzyskania zdrowia i równowagi psychicznej po długotrwałym, domowym odosobnieniu.

Szumy

Przy wyborze roztoczańskiej Gminy Susiec można jednocześnie skorzystać z bogatej oferty noclegowej obiektów Roztoczańskiego Stowarzyszenia Agroturystycznego w Suścu. Wiele z obiektów jest w stanie zaproponować wyizolowane miejsce zakwaterowania z odrębną łazienką i aneksem kuchennym. Już dzisiaj można rezerwować najlepsze okresy w sezonie 2020. Obiekty dbając o interesy swoich przyszłych gości często udzielają wysokich rabatów a w przypadku braku poprawy sytuacji epidemiologicznej, gwarantują wykorzystanie wpłaconych zadatków w innym niż wskazany pierwotnie terminie.

Zapraszamy serdecznie do bardziej szczegółowego zapoznania się z atrakcjami Gminy Susiec na stronie internetowej www.turystyka.susiec.pl jak stronie Roztoczańskiego Stowarzyszenia Agroturystycznego www.susiec.com.pl. Polecamy też aplikację Traseo, która daje możliwość pobrania darmowej, mobilnej mapy „Rowerem po Roztoczu”. Po zainstalowaniu można zapoznać się z terenem jak też podążać śladami GPS wzdłuż wybranych 70 śladów tras rowerowych.

Gmina Susiec to miejsce w sam raz na trudne czasy. Już dzisiaj warto zarezerwować sobie miejsce.

Tags: ,