Poziom trudności: łatwy Dystans: 29,5 km
Przewyższenia: 317,03 Ilość zejść: -712,8 Lokalizacja: Susiec
9 lipca 2018

Trasa Nr 1 z Suśca „DO BOROWYCH MŁYNÓW”

Długość trasy – ok. 29 km, nawierzchnia: asfalt – 19 km, szuter – 10 km. Stopień trudności – łatwa. Zalecany typ roweru – nadaje się na każdy rower. Na odcinku Błudek – Borowe Młyny – Susiec trasa całkowicie bezpieczna dla dzieci. Na trasie można zobaczyć: Muzeum Pożarnictwa w Oseredku, cmentarz wojenny w Błudku, kamieniołom w Nowinach, osadę Borowe Młyny nad rzeką Tanew, zabytkowy kościół pw. św. Jana Nepomucena w Suścu.

0,0 km – z Suśca jedziemy w kierunku Józefowa Centralnym Szlakiem Rowerowym Roztocza (czerwonym), który pokrywa się ze szlakiem Green Velo. W Oseredku, po lewej stronie drogi, znajduje się Muzeum Pożarnictwa.

4,6 km – dalej jedziemy prosto szlakiem Green Velo na zachód, podczas gdy szlak czerwony odbija w prawo. W lesie za Oseredkiem docieramy do miejsca pamięci narodowej „Cmentarz Wojenny w Błudku”. W odległości 100 m dalej, po przeciwnej stronie szosy znajduje się parking z deszczochronem i ławami oraz usytuowany w lesie kamieniołom.

7,6 km – 100m za parkingiem skręcamy w lewo, w drogę oznaczoną zielonymi znakami Trasy Rowerowej Ziemi Józefowskiej na Roztoczu. Jadąc ponad 8 km zamkniętą dla samochodów asfaltową szosą, napawamy się otoczeniem sosnowego boru i panującą ciszą.

13,1 km – na rozwidleniu skręcamy lekko w lewo.

16,0 km – dojeżdżamy do przysiółka Borowe Młyny. Nad rzeką Tanew znajdują się ławy, gdzie można odpocząć. Skręcamy w lewo (na wschód) i udajemy się niebieskim, łącznikowym szlakiem rowerowym w kierunku Suśca. Jedziemy szutrową drogą pośród okazałych dębów. Na łuku skręcającej w lewo drogi napotkamy leśny parking. Dalej jedziemy przez sosnowy las.

26,5 km – opuszczając las mijamy zabytkowy kościół pw. św. Jana Nepomucena. Po kolejnych 200 m jesteśmy w Suścu na ul. Tomaszowskiej. Skręcamy w prawo i po 700 m mijamy szkołę oraz Gminny Ośrodek Kultury.

28,5 km – docieramy do stacji PKP w Suścu.

Ładownie mapyproszę czekać...